djali i makinave Luela Myftari

http://www.shekulli.com.al/p.php?id=16175

Marre nga origjinali Luela Myftari

Djali i makinave të shëmtuara që kushtojnë një thes me para

– Edhe në Bllok zbret për kafe me një Toyota të shëmtuar nga balta dhe dëmtimet e vazhdueshme. Ky është Rent Sina, djali i cili duket se e vetmja gjë që di të bëjë më mirë në jetë, është të ngasë makinat në vende të pamundura.

65_3

Edhe këtë fundjavë e takojmë hipur mbi një objekt të stërmadh. Duket se ndihet rehat. Makinat e vogla nuk i honeps dot. Në fakt e gjithë familja Sina është kështu. Renti është 26 vjeç. Ai sapo ka ardhur nga një udhëtim që realizoi në juglindje të Shqipërisë. Koha nuk i ka mjaftuar për të ndrequr makinën 4X4. Po për të nuk është problem.

Në garazh ka 7 të tilla që kushtojnë një Zot e di. ME SHUME ……

Fatmirësisht, nuk ka bërë asnjë aksident që t’i shkaktojë plagë të dukshme, deri tani. Sepse Renti nuk është i çmendur pas shpejtësisë.

Dolly-Renty-1-150x150

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s