A është kjo e ardhmja e ICAR Apple?

apple_icar_spy800x520

Së pari nuk ka verifikim të pavarur në këtë video të shkurtër 35 sekonda  ku supozohet të tregoj një prototip të hershëm  të Apple ICAR ,është  në fakt, legjitime. Kompjuteri CGI tani mund të krijojë mjedise të vërteta. Shaqja filmike “Libri i Xhunglës” , është vetëm një shembull i tillë. Ajo është një sekuencë në një ekran, por ju tërheq në një botë tepër realiste.

https://www.youtube.com/watch?v=QV82y9NkeJ0

Megjithatë, ajo që shton besim në vërtetësinë e saj është paneli i dizajnit dhe ekspertët e teknologjisë të Motor Trend janë mbledhur kohët e fundit për të diskutuar sesi makina mund të duket, si dhe më e rëndësishmja, se si mund  të funksionojë. Interesante, ilustrim i tyre dhe modeli  kanë  një ngjashmëri të dukshëm në makinën në video. Ndërsa kritikët kanë qenë të shpejtë për të kritikuar dizajnin e makinës  që shihet në video në pistën e testeve, paneli vë re se çfarë duket jashtë është e rëndësishme sesa  ajo që makina bënë  për ju në brendësi, dhe këtu makina në formën e Siri, merr një personalitet të vetin; duke u bërë një trajner personal i jetës.

Dy pikat e menjëhershme të marrëveshjes dallohen. Së pari makina do të jetë elektrike: pa asnjë dyshim. Së dyti: ai do të ketë një formë të aftësisë së drejtimit autonom. Përtej kësaj, atë çfar  bën dhe si e bën këtë i është lënë imagjinatës. Paneli i diskutimit më poshtë është turpëruar gjysmë ore dhe vlera duket në tërësinë e saj. Kjo do të ju jap një paraqitje të shkurtër të asaj që projektuesit  e teknologjisë së makinave do të bëjnë në hapësirën e transportit personal.

https://www.youtube.com/watch?v=zWQnfLLHyKo

 

http://evworld.com/focus.cfm?cid=320

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s