United Naked ndërton fshehurazi një makinë elektrike.

unitedNude_ev-concept600x400

Një grup dizenjuesish këpucësh ndërtojnë një makinë elektrike, duke modifikuar Lamborghini Countach dhe avionit  Lockheed’s Have Blue.

 

Ajo nuk duket si një makinë elektrike, por as si këpucë e zakonshme. Në vend të një makine kjo ngjanë me një Have Blue e vjedhur nga baza  Lockheed Skunkworks. Çfarë United Naked pretendon është se ata morën frymëzimin e tyre nga Lamborghini Countach, modifikuan aspektet e saja 3D në minimumin e nevojshëm për të bashkangjitur kabinën e pasagjerit. Përtej një pjese të vogël të fotografive, duke përfshirë edhe një më poshtë që tregon kornizën  themelore të makinës, nuk ka shumë infromacion në lidhje me sistemin e saj të drejtimit, bateria, ose perfomanca, përveç se ato shkojnë më shpejtë se 50 km/h (31 mph).unitedNude_ev-concept_frame

united naked

http://evworld.com/news.cfm?newsid=35079

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s