Tesla Model 3

Tesla-Model_3_2018_1024x768_wallpaper_01

Tesla Model 3 është hapi tjetër logjik i “planit sekret ”  të Tesla dhe misionit për të përshpejtuar tranzicionin në botë për energjinë e qëndrueshme. Si çdo makinë Tesla, Model 3 është projektuar për të kombinuar shpejtësinë, performancën, sigurinë dhe dobishmërinë. Dizajni i  veçant maksimizon hapësirën e brendshme, ku mund të futen 5 persona të rritur. Tesla bën makina të shpejta, Model 3 nuk është përjashtim. Motor me efikasitet të lartë elektrik siguron përshpejtim nga zero në 60 mph (milje për orë)  në më pak se gjashtë sekonda. Dhe kur është i furnizuar, Tesla Model 3 ofron siguri dhe besueshmëri në të gjitha kushtet. Dizenjuar duke patur  sigurinë  si prioritet, Tesla Model 3 duhet të jetë makina më e sigurt në llojin  e saj me testimet që i janë bërë. Ajo mund të përshkruaj 200 milje distance, me një çmim 35,000 $, e bën Tesla Model 3 një model të jashtëzakonshme. Tesla Model 3 do të fillojë prodhimin në fund të 2017, ku Tesla planifikon të shesë  500.000 automjete në vit.

Tesla-Model_3_2018_1024x768_wallpaper_02

http://www.netcarshow.com/tesla/2018-model_3/?ref=and

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s