Provat për Fuso Canter do të fillojnë në Europë.

Daimler degë e Fuso ka lëshuar tetë shembuj të saj modeleve elektrike- për konsumatorët në Portugali. Komuna locale,shërbimi postar do të përdorin kamionin për një vit rresht. Çdo prototip ka 3400 mm gjatësi të interakseve, një taksi e vetë m ose platform trupi. Me një peshe bruto të automjeteve prej 6.0 ton, motori elektrik Cantor zhvillon 147 bhp (110 kW / 150 PS) me 650 Nm (479 lb / ft) e forcës rrotullues dhe është lidhur me një transmision të vetëm shpejtësie. Shpejtësia është  56 mph (90 km / h), i cili duhet të jetë më shumë se e mjaftueshme për zoant  urbane.Fuso Canter E-Cell (2014) Front Side 1

Përdoruesit me siguri do të jenë më të interesuar për shpejtësinë sesa për perfomancën.Fuso ka një bateri me litium  48.4 kwh e llogaritur për një distance prej mbi 60 milje (100 kilometra).  Pasi i mbaron bateria, karikimi merr rreth  shtatë orë me një furnizim 230 volt.Fuso Canter E-Cell (2014) Chassis Detail Fuso Canter E-Cell (2014) Front Side 2

http://autoesque1.rssing.com/browser.php?indx=7206217&item=697

 

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s