Electrified S është biçikleta elektrike që ju e kontrolloni me smartphonin tuaj.

main_vanmoof5

Kompania holandeze VANMOOF paraqiti biçikletën e re elektrike: e bukur, inteligjente, e lidhur në rrjet, dhe mbi të gjitha e aksesueshme.

Ne kishim folur tashmë për Freygeist, biçikleta luksoze gjermane që paraqet karakteristikat e rendit të parë, por edhe një kosto elitare.

content_small_vanmoof4-300x192

Nga Holanda vjen Electrified S e re, e cila për një çmim shumë më të përballueshëm ofron një paketë teknologjike ndoshta po aq interesante. Me një pamje klasike, version i 2016 i Electrified përfshin një motor që mundëson një shpejtësi maksimale prej 32 km/h (kufizuar në 25 km/h për vendet e BE), ndërsa struktura përfshin një bateri të rikarikueshme me një autonomi prej 100 km.

content_small_VanMoof-Electrified-S-2016-3

Pika kyçe e Electrified S është padyshim lidhja me smartphonin: nëpërmjet aplikacionit të zhvilluar nga kompania holandeze, ju mund të monitoroni vazhdimisht funksionimin e duhur të biçikletës dhe përdorimin e pajisjeve të saj. Por më e rëndësishmja, telefoni do të shërbejë gjithashtu për të zhbllokuar alarmin elektronik (me gjurmim me anë të GPS): alarmi është i lidhur me një bllokues pa çelës, i cili hapet me prekje në ekran dhe kështu identifikon pronarin.

content_small_VanMoof-Electrified-S-2016-4

Rrotat 28 “, frenat me disk hidraulik, dhe kambioja SRAM automatike plotësojnë karakteristikat teknike të një e-bike vetëm 18.5 kg.  Shitja do të fillojë më 5 Prill në VANMOOF, me një çmim të veçantë prej 1,998 € për 1000 njësitë e para (në vazhdim çmimi do të jetë rreth 2998 €/biçikletë).

 

Dërgesat fillojnë nga Qershori 2016

 

Burimi: dday.it

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s