Aston Martin Electric dhe Tesla Summon: Një javë ndryshe.

riversimple-rasa_100546363_m

Në fund të kësaj jave, ne ju sjellim juve detaje të reja teknike për Riversimple Rasa, një makinë dy vendësh me motor me karburant hidrogjeni.
Edhe pse na kujton Volkswagen XL1, Riversimple ka në plan jo për ta shitur këtë makinë, por për të ofruar atë me abonim, për një çmim që është i ngjashëm me kostot e pronësisë për një “hatchback (model makine pa dyer të pasme) të mesëm e të ri.”

aston-martin-rapidee-concept_100531334_m

Të enjten kemi raportuar se si Aston Martin, prodhuesi i makinave luksoze dhe sportive, ka në plan për tu bërë partner me LeEco, një kompani kineze ndoshta i njohur si “Netflix i  Kinës” për të ndihmuar në zhvillimin versionit të saj RapidE Concept si rivalitet ndaj Tesla Model S.

Në  mes të javës, ne ju dhamë informacion  mbi demët për shka të emëtimeve të Volkswagen në  disa nga automjetet e saj me naftë. Gjithashtu kishim një ndienjë që shume nga ju do të angazhoheshin për  një moment në ekranet per sherbimit të makinave, dhe kishim të drejtë.

2016-tesla-model-s_100539271_m

Tesla Summon ka si tipar të saj një autopilot për të udhëtuar në autostradë. Por kohët e fundit ranë dakord për të vendosur disa kufizime më shumë për atë funksion, dhe ne do ju sjellim detaje  në fillim të javës.

Në rast se mendoni se djali apo vajza juaj nuk ka një Tesla ( ose një makinë tjetër elektrike), ju mund të shikoni Radio Flyer Model S. Ka kohë për këtë.

http://www.greencarreports.com/news/1102462_aston-martin-electric-fuel-cell-lightweight-tesla-restricts-summon-the-week-in-reverse

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s