Tesla E-bike mund të bëhet motorri i së ardhmes që keni menduar.

Nuk ka asnjë makinë në industrinë e automobilave që është si Tesla sot. Pra, çfarë mund të jetë tjetër për kompaninë? Sipas artistit  Antonio Serrano kompania tani duhet të drejtuar përpjekjet e saj drejt zhvillimit të një motor elektrik – quajtur Tesla e-Bike.

tesla-e-bike-1

Motorri elektrik nuk ka asgje të re. Me Tesla ata mund të arrijnë atë që dëshirojnë dëshpërimisht.

tesla-e-bike-5

tesla-e-bike-4

Për të siguruar peshë të lehtë dhe qëndrueshmëri, Tesla e-Bike do të jetë i përbërë nga fibra karboni, alumini, dhe të plastikë të fortë. Për të siguruar tërheqje efikase edhe në kthesa, suspension i përparmë do të vërë në punë pistonat.  Më pas, e-Bike do të jetë i pajisur me një ekran OLED, sigurimin e shoferit me informacione thelbësore në lidhje me motorrin në një shikim të thjeshtë.

Koncepti  i Antonios për dizajnin e Tesla  është ende për debat, por për dikë që nuk është duke kërkuar në treg për një motor, e-Bike mund të jetë motorri që çdo kush  e kishte imagjinuar.

 

IMPLIKIMET E ARDHSHME

 

E ardhmja e transportit po ndryshon para syve tanë. Lider në revolucionin e automobilave nuk është tjetër veç Teslas. Para se kompania të bëj debutimin e saj mbresëlënëse vetëm disa vjet më pare, çdo prodhues i madh automobilave ishte ende duke vështruar për të ardhmen e e dominuar nga teorit mediokre të konceptimit dhe për lëndët djegëse fosile. Jo sot, dhe me siguri jo në të ardhmen. Dizajnerat e automobilave sot kanë një liri të shprehjes artistike për automjetet e së nesërmes për mënyrën sesi do duken. Me zhvillimin e teknologjisë, sidomos printimin 3D, automjetet e së ardhmes do të krijohen me porosi të individit.

 

http://www.seriouswonder.com/could-tesla-enter-the-motorcycle-industry-with-tesla-e-bike-proposal/http://www.seriouswonder.com/could-tesla-enter-the-motorcycle-industry-with-tesla-e-bike-proposal/

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s