Normat fikse në një zonë dhe caktimi i normave të klientelës.

Harta

Normat fikse ndërmjet zonave

 

Kam kënaqësinë t’ju prezantoj tarifat fikse në mes të zonave. Tani është e mundur të vendosen norma fikse për udhëtime drejtë aeroportit, ose udhëtime midis rretheve. Ju gjithashtu mund të caktoni një prioritet për mbivendosjen e zonave, duke mundësuar kështu vendosjen e një normë fikse për udhëtime në stacionin e  trenit, ndërkohë që stacioni i trenit është vendosur në një zonë qëndrore të qytetit.

Konfigurimet e normave fikse për zonat bëhen nga konsulentët tanë. Ju mund të bëni kërkesë  nëpërmjet emailit support@taxistartup.com. Ju lutem vini re, duke qënë se konfigurimi merr kohë, ka një tarifë të vogël konfigurimi.

 

Caktimi i tarifave

classes of cars

 

Tashmë mund të caktohen tarifat bazë sipas shërbimeve aktuale që ofrohen.

Konfigurimi bëhet në tabelën “Rates” (Çmimet) në panelin e kompanisë. Emrat e tarifave janë në etiketën e aplikacionit dhe në panelin e  kompanisë.

Si gjithmonë, mos ngurroni të na kontaktoni  në qoftë se keni nevojë për ndihmë.

https://taxistartup.com/blog/fixed-rate-zones-custom-class-names-release-0-12-6/

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s