Rrite bazën tuaj me marketingun me anë të rekomandimit.

Mjeti më i avancuar i marketingut është tani në dispozicion për biznesin tuaj. Përhap aplikacionin  tuaj nëpërmjet njerëzve që ju njihni. Ndiq konvertimin dhe mbaje  hapur  për të parë efektivitetin.

 

1-Të gjitha kartat tuaja në një vend.

 

Kjo është ajo që ne e quajmë portofol. Ju keni përdorur  një portofol fizik për  vite  me rradhë.

 

-Një vend për çdo gjë.

-Njësoj si portofoli që ju jeni mësuar  me të.

– E thjeshtë  në përdorim.

12  Ashtu si portofoli juaj fizik.

 

Portofoli mban të gjitha kartat e kreditit tuaj, kartat e rekomandimit, kuponat. Është e njëjta ndërfaqe që ju keni përdorur  gjatë gjithë jetës tuaj. Nuk ka nevojë për të mësuar gjëra të reja – vetëm mendoni se ndodhet në portofolin  tuaj.

 

-Një vend për çdo gjë.

-Njësoj si portofoli që ju jeni mësuar të përdorni.

– E thjeshtë në përdorim.

3. Nis fushatën tënde me kupona.

Kuponat janë një mjet për të tërhequr klientë të rinj dhe tu japin atyre një shërbim të ri.

-Zbritja fikse e shumës (10 USD).
-Ulje në %.
-Kupona të ndarë për disa udhëtime.
-Aktive vetëm brenda kompanisë tuaj.
-Zbritja transferohet automatikisht në llogarinë e shoferit.

3

4 Jepni zbritje, merrni zbritje.

 

Kartat e rekomandimit të kenë një kod unik për ta ndarë atë  mes  miqve tuaj për t’i dhënë atyre një kupon zbritjeje.

 

-Kufizon numrin e të ftuarve.

– Kode unike rekomandimi të krijuara nga algoritmet.

-Shpërndaje  kodin me anë tekstit, email, Facebook,Twitter dhe më shumë.

– Shih zonën e programit të rekomandimit.

45 Zbritja vepron automatikisht.

Aplikacioni zbaton zbritjen më të mirë që ju keni dhe ju tregon shumën  përpara rezervimit.  Edhe pse ju mund të zgjidhni një kupon në çdo kohë.

 

-Bie shumë në sy kuponi me zbritjen.

-Mundësia për të zgjedhur një kupon tjeter.

56 Përmbledhje e thjeshtë e ndërfaqes.

 

Dizajn i qartë dhe i thjeshtë i ekranit, ekrani i përmbledhjes  së udhëtimit fokuson klientët tuaj në zbritjen totale të shumës.

-Dizajni minimalist nordik.

-Mundësia për të parë detajet.

-Zbritja  vepron  automatikisht.67 Krijimi i fushatës së rekomandimit.

 

Krijo sa më shumë programe  rekomandimi aq sa ju nevojitet. Ju mund të synoni grupet, ngjarjet apo kompanitë  me programe të ndryshme të rekomandimi, me konfigurimet në kushtet e duhura për secilin pej tyre.

 

-Programet e shumta të rekomandimi.

-Vendos  bonuse  rekomandimi.

-Vendos bonuse.

-Vendos skadimin, buxhetin dhe shumë të tjera. 7

8 Analizo metrat për rezultate më të mira.

 

Ne të sigurojmë programin matës, duke lejuar ju për të gjetur koston për çdo klient të ri dhe krahasojeni atë me mjete të tjera marketingu.8

https://taxistartup.com/referral-programs/

 

 

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s