Nuk ishte e lehte zgjedhja!

tr

Te ndertosh nje sistem urban komplet nga fillimi……

Normalisht i stervitur neper ambiente sfiduese, te ndertosh nje sistem urban nga fillimi eshte nje enderr dhe njekohesisht nje sfide, te cilen mund ta konsumosh vetem kur ke nje grup si i yni.

Tek Tirana Last Mile, nuk ka fjale, nuk ka ankesa!

Cdo gje quhet e kote ne momentin qe nuk ploteson kriteret per te qene perfekte  (perfekte quajme ate qe eshte e nevojshme dhe e bukur)

Ekipi yne siguron te gjitha asetet dhe njohurite per te vene ne jete kete projekt. Megjithate eshte e pamundur te njohesh (parashikosh) gjithcka, sidomos kur behet fjale per Start-up qe krijohen nga majat e teknologjise.

Eksperiencat e mepareshme me kane mesuar te krijoj shume te ardhura nga okazionet apo mjetet me % te larte uljeje.

Ndersa ne kete rast, kur je ne koke te trenit te evolucionit, e vetmja gje qe gjen me % te larte jane DESHTIMET.

Ideja fillestare per mjetin qe do te perdorej ishte RENAULT ZOE, duke qene se paraqitej me cmim shume te ulet dhe na ndihmonte ne perllogaritjen e nje kesti me te ulet per taksistet. 

Testing Zoe in France
Duke testuar Renault Zoe ne France

Por pasi i testuam disa here neper Evrope, dhe pas bisedes qe beme ne tek shitesi i autorizuar i Renaultit ne Shqiperi, e kuptuam menjehere qe nuk mund te benim kompromise.

 

Teoria ime nga te gjithe vitet e harxhuara me teknokracine e automobilizmit, vlen akoma.

I vetmi shtet qe perdor teknologjine ne sherbim te njerezimit eshte  Japonia.

Pavaresisht se kjo levizje i kushtoi taksisteve tane 6 muaj vonese dhe ekipit tone pothuajse 50 kiloeuro jashte fondit.

Por, sic jua thashe edhe me pare, ajo qe nuk eshte perfekte nuk quhet.

Ne te vertete puna e taxisteve do te jete me e veshtire, por vlera e sherbimit qe do te ofrojme nuk ka kompromis.

Sherbimet qe ofrohen nga Saytaxi
Sherbimet qe ofrohen nga Saytaxi

 

Saytaxi eshte nje i-PAD me rrota! Nuk ka kompromis ne siguri dhe komoditet dhe keto jane pikat kyce qe ofron Saytaxi

Electric car, manoeuvres
Tirana do te behet pjese e Internet of Things dhe avantazhet nuk kane te sosur.

Ne do te ofrojme sistemin dhe platformen per te gjitha sherbimet multimodale.

TIRANA LAST MILE

Avantazhet teknologjike dhe partneret:

Keto jane forca me e madhe e ketij projekti:

 

Reklama

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s