Kampionati Down Hill 2016.

Te dashur lexues,

Po e nis me nje urim: Gezuar Shën Valentinin te gjithëve!!

Po po, te gjithëve!

Festa e 14 shkurtit koiçidoi me vizitën e zyrtarit të lartë amerikan në Shqipëri. Por njerzit menduan që të largoheshin nga problemet përditshme të politikës dhe të kalonin momente sa më të bukura me njerzit e tyre të dashur.

Pavaresisht festës, sot u organizua nje event shume i mirë nga Federata Shqiptare e Ciklizmit me pjesëmarres të shumtë dhe të rinj që duan të marrin pjesë ne aktivitet… dhe sigurisht gara nuk mungonte.Dita e te dashuruarve ishte pikërisht dita kur pjesëmarresit manifestuan dashurine e patjetersueshme që kanë për këtë sport. Pjesemarrja ishte e kenaqshme me 28 pjesemarrës ,ndërnjet tyre dhe 2 femra.Ky sport që po zhvillohet me ritmet e duhura në Shqiperi ka gjetur mbeshtjetjen jo vetëm e të apasionuarve , por ka përfshirë mbarë opinionin publik  të shtyrë nga fryma e qytetarëve që mendojnë ekologjikisht .

gara 1

Pjesëmarrësit përfshinin çiklistë të moshave të ndryshme  të cilët kanë liçencë vjetore ose ditore. Garuesit u ndanë në 2 kategori: të rinjt ata qe kishin lindur pas vitit 1998 dhe kategoria elitë që i përkiste të lindurve përpara vitit 1998. Ka patur rregulla të rrepta për sa i përket organizimit të garës ku përfshiheshin veshja e mjeteve mbrojtëse si kasketat, dorezat syzet si dhe masa të tjera që gara të ishte ndershme.

gjate gares

Të gjithë garuesit u përpoqën me mishë e me shpirt të jepnin më të mirën e tyre për të mposhtur vështirësitë dhe për të dal fitues.gjate gares 2

Por si përfundim gjithçka shkoi mirë.

trofeu 2

trofeu 3

 

 

Por…desha të vë ne dukje diçka, që jam i sigurtë që e vutë re edhe ju: Tenda e Saytaxi.

tenda 1

Ne e hapëm atë për të reklamuar aplikacionin tonë

dhe për tju nxitur edhe ju ta perdorni. 

tenda 2

tenda 4

Flitet për të porositur taksinë vetem me një klikim, praktikisht do të thotë që taksia e shekullit 21 ka ardhur edhe në Shqipëri 🙂

Shpresoj tju ketë pelqyer, sepse ne do na shikoni edhe në  aktivitete te tjera 😉

Më shumë informacion ne lidhje me aplikacionin tonë gjeni më poshtë.

link http://saytaxi.com/

link http://saytaxi.al/

Ndersa ketu gjeni informacion ne lidhje me garen e sotme. http://mtb-fshc.org/dhi-1.html

 

Advertisements

One thought on “Kampionati Down Hill 2016.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s