Drejtuesi i Apple: Makina është pajisja perfundimtare e lëvizshme.

Vallë produkti i radhës i Apple do të ketë rrota dhe xham mbrojtës? Në fakt, kompania nuk e ka mohuar një gjë të tillë, ndërsa zv/presidenti Jeff Williams bëri disa komente ngacmuese në Konferencën e Kodimit javën e kaluar.

Duke ju përgjigjur pyetjes se cfarë mund të bëjë kompania me tërë thasët me lekë, Williams tha: “Makina është forma perfundimtare e celularit

image

, apo jo? Ne shqyrtojmë të gjitha llojet e kategorive dhe mundohemi të gjejmë se cila prej tyre mund të bëjë një diferencë të madhe. Ne nuk e shpenzojmë kohën duke u shqetësuar për rritjen ekonomike… Ne përqëndrohemi në prodhimin/krijimin e produkteve që na pëlqejnë. ”

Shenjat për një iCar të ardhshme nuk janë të vështira për t’u gjetur. Apple ka punësuar të paktën 150 ish-punonjës të Tesla, dhe kohet e fundit ndaj Apple është ngritur një padi nga A123, e cila pretendon që Apple i ka marrë disa nga punënjësit kyc të baterive.

Apple Car
Apple tashmë është duke punuar me prodhues makinash mbi CarPlay, një sistem që e lidh kroskotin e makiës me iPhone.

Apple tashmë është duke punuar me prodhues makinash mbi CarPlay, një sistem që e lidh kroskotin e makinës me iPhone. Wall Street Journal raportoi në muajin shkurt se disa qindra punëtorë janë duke punuar në një makinë elektrike, projekt sekret, i cili është koduar me emrin Titan.

Ndërkaq, kur Walt Mossber e pyeti shefen ekzekutive të General Motors, Mary Barra, se cfarë mendonte ajo për Apple (ose Google), që po futen në tregun e makinave, ajo definitivisht nuk e përjashtoi atë mundësi, dhe vuri në dukje se sa e rëndësishme është integrimi i hardware-ve dhe software-ve komplekse në makinat moderne.

Lot of aplications
e rëndësishme është integrimi i hardware-ve dhe software-ve komplekse në makinat moderne.

Konkurrentët e saj potencialë nuk përfshijnë vetëm ndërmarrjet që prodhojnë pjesë këmbimi (OEM) (dhe Tesla), por edhe “shumë kompani të teknologjisë së lartë”.

 

 

Apple exec: “The car is the ultimate mobile device.”

 

 

 

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s