Panasonic do të dërgojë qindra punëtor në fabrikën gjigande Tesla Gigafactory në vjesht.

Panasonic Corp planifikon të dërgojë qindra të punësuar të saj për në fabrikën gjigande të Tesla Motors Inc në Nevada, nga kjo vjeshtë, për t’u përgatitur për prodhimin në fabrikë, të cilë ajo konfirmoi se do të fillojë vitin e ardhshëm. Panasonic, i cili ka qenë duke u zgjeruar në shitjet e mallrave industriale dhe në biznese të tjera për të reduktuar varësinë e saj ndaj   mallrave të elektronikës, është në partneritet me Tesla për të bërë bateri me litium në projektin e makinave ekologjike  Nevada Gigafactory. “Ne do të duhet të dërgojm qindra njerëz ,” tha Yoshio Ito, kreu i Panasonic dhe i sistemeve të automobilave dhe industriale (AIS) ndaj gazetarëve të hënën. “Ne duhet fillojm rreth vjeshtës.” Ai gjithashtu tha se kompania planifikon të investojë rreth 60 miliardë jen ($ 478 milionë), në këtë vit fiskal në Gigafactory dhe i projektit të përbashkët të kompanisë së zhvillimit Ficosa International SA, e cila është e specializuar në sistemet e përparuara. (Reporting by Ritsuko Ando; Editing by Chris Gallagher) (perktheu Ertan Gogo)

http://mobile.reuters.com/article/idUST9N0Y302M20150608

http://autoyou.eu/

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s